YUKARI

Sürdürülebilir İş

Eklenme Tarihi: 02 Temmuz 2015

Sürdürülebilir İş Ödülleri ve Sürdürülebilir İş Lideri Ödülleri sahiplerini buluyor

  • Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından bu yıl ilki verilecek olan Sürdürülebilir İş Ödülleri ve Sürdürülebilir İş Liderleri Ödülleri’ne başvurular başladı. Ödüller, sürdürülebilir iş modelleri ile önemli başarılara ulaşmış kurumlar ve sosyal, ekonomik ve çevre konularındaki tehditlere karşı ciddi adımlar atan liderlere verilecek.

    Türkiye’de, iş dünyasında sürdürülebilir iş modellerinin yerleşimi, gelişimi ve yaşam şeklinin yaygınlaştırılması için global bir yaklaşımla çalışan Sürdürülebilirlik Akademisi, alanında örnek olan kurumları ve iş liderlerini bu yıl da ödüllendiriyor. Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından bu yıl ikinci kez dağıtılacak Sürdürülebilir İş Ödülleri ve Sürdürülebilir İş Liderleri Ödülleri için başvuru süreci devam ediyor.

    Sürdürülebilir İş Ödülleri kapsamında ayrıca sürdürülebilir iş modellerinin gerek kurumlarda gerekse sektörde gelişmesi ve yaygınlaştırılmasına gönül vermiş ve bu yolda en etkili ve örnek teşkil eden adımları atmış iş liderine de Sürdürülebilir İş Lideri Ödülleri veriliyor. İnternet üzerinden yapılacak lider seçimleri 1 Mayıs'ta başladı.

    Ödüllere sürdürülebilir iş modelini benimsemiş, Türkiye’de sürdürülebilir kalkınmaya katkı sağlayan küçük, orta ve büyük ölçekli işletmeler katılabilecek. Kurumlar, Karbon ve Enerji Yönetimi, Su Yönetimi, Sosyal Etki, Sürdürülebilirlik İletişimi, İşbirliği, Tedarik Zinciri Yönetimi, Atık Yönetimi, Çeşitlilik ve Dâhil Etme olmak üzere sekiz ödül kategorisinde başvurularını gerçekleştirebilecekler.

    Ödül hakkında daha fazla bilgi için lütfen tıklayın.