YUKARI

Sürdürülebilir İş

Cam üretiminde karbon salımı yarıya inecek

Avrupa cam ambalaj üreticileri, yüksek oranlı geri dönüştürülmüş cam kullanımını mümkün kılan hibrit fırın ile, karbondioksit salımını yüzde 50 azaltmayı hedefliyor

Devamını oku

 • Sürdürülebilirlik başarının anahtarı

  Kurumsal başarı kriterleri değişiyor ve şirketlerin sürdürülebilirlik planları artık düne göre çok daha kritik bir anlam taşıyor.

  Devamını oku

 • Kordsa notunu 3 kademe yükseltti

  Kordsa, Karbon Saydamlık Projesi'nin 2019 yılı raporlama döneminde notunu farkındalık seviyesinin birinci ve alt basamağını ifade eden C-‘den üç basamak yükselterek, yönetim seviyesinin ikinci ve en üst basamağı olan B’ye ulaştı.

  Devamını oku

 • Microsoft 2030’da ‘karbon negatif’ olacak

  Microsoft, şirket sürdürülebilirliği tarihinde bir ilke imza atarak 2030 yılında, bütün tedarik zincirlerinde karbon negatif olacağını duyurdu.

  Devamını oku

 • PepsiCo Türkiye’den güneşe yatırım

  Tarsus'taki fabrikasının çatısını güneş enerjisi panelleri ile donatan PepsiCo Türkiye, böylece yılda 8026 ağaç dikimine eşdeğer 485 bin 404 kg karbon salımını engelledi.

  Devamını oku

 • Mercedes-Benz Türk tek kullanımlık plastiğe ‘dur’ dedi

  Mercedes-Benz Türk, doğa dostu otomotiv üreticilerden biri olma çalışmalarına ek olarak şirket genelinde tek kullanımlık plastik ürünlere ‘dur’ deme kararı aldı.

  Devamını oku

 • Ford kahve atığından otomobil parçası üretecek

  Ford, McDonalds'ın kahve atıklarını toplayarak plastiğe dönüştürecek ve bu malzeme otomobil parçası üretiminde kullanacak.

  Devamını oku