YUKARI

Sürdürülebilir Kalkınma

Atık konusu tüm boyutlarıyla Sıfır Atık Zirvesi'nde konuşuldu

Sıfır Atık Zirvesi'nde, Sıfır Atık Projesi'nin çevre, sosyal ve etik boyutunun yanı sıra döngüsel ekonomiye katkısı da tartışıldı. Zirvede ayrıca iyi uygulama örneklerine ilişkin deneyimler paylaşıldı. 

Devamını oku

 • Üniversiteliler için online sürdürülebilir kalkınma eğitimi fırsatı

  Sürdürülebilir Kalkınma Sertifikalı Online Eğitim Programı, üniversitelerin 3. ve 4. sınıf öğrencilerine geleceğin dünyasına sürdürülebilirlik penceresinden bakma imkanı sunuyor.
  Devamını oku

 • Sürdürülebilirlik müzelerin gündemine giriyor

  Uluslararası Müzeler Konseyi kurduğu Sürdürülebilirlik Çalışma Grubu ile, Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri (SDGs) ve iklim değişikliğiyle mücadele konusunda farkındalık yaratmayı amaçlıyor. Devamını oku

 • Sürdürülebilir kalkınma gündemi Koç Üniversitesi'nde tartışıldı

  Koç Üniversitesi'nin 25. yılı etkinlikleri kapsamında, Koç Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve İşletme Enstitüsü işbirliği, Siemens sponsorluğu ve Heidrick & Struggles stratejik ortaklığı ile kurulan Kurumsal Yönetim Forumu desteğiyle "Sürdürülebilir Kalkınma Konferansı" gerçekleştirildi. Koç Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Umran İnan ve İktisadi ve İdari bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeynep Gürhan Canlı'nın açılış konuşmalarını yaptığı konferansa, ana konuşmacı olarak katılan Chicago Üniversitesi Ekonomi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ufuk Akçiğit'in yanısıra, Koç Holding Kurumsal İletişim ve Dış İlişkiler Direktörü Oya Ünlü Kızıl, Escarus Genel Müdürü Hülya Kurt ve Siemens Chief Sustainability Officer Esra Kent, Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri konusunda önemli mesajlar paylaştılar. Konferans sonrası gerçekleşen oturumlarda, iş dünyasının başarılı isimlerinin yanı sıra 30'a yakın Koç Üniversitesi mezunu sürdürülebilirlik alanındaki çalışmalarını paylaştı. Devamını oku

 • Dünya Su Günü özel: Su verimliliğiyle fark yaratın

  Yaşam kaynağımız su her geçen gün daha değerli hale gelirken, sürdürülebilir bir geleceğin en önemli yapı taşlarından biri olmaya devam ediyor.
   
  Devamını oku

 • Su ayak izi nedir?

  Su kaynakları sınırlı, suya duyduğumuz ihtiyaçsa bitmiyor. Aradaki dengeyi kurmak için su ayak izinden faydalanmak, iyi bir başlangıç noktası olabilir.
  Devamını oku

 • UNDP'den 5. hedef için 5'te 5

  UNDP Türkiye, Dünya Kadınlar Günü'nde Türkiye'den ilham veren beş güçlü kadının hikayesini anlatıyor. Devamını oku

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu